اخبار میراث فرهنگی گراش

مسابقه «کائت شو» به یاد قصه‌های کودکان قدیم

هفت‌برکه (گریشنا): مسابقه «کائت شو» تلاشی برای ثبت و احیای سنت قصه‌گویی در گراش، در آستانه نوروز برگزار می‌شود.

به گزارش هفت‌برکه، نرگس اسدی، برگزارکننده این برنامه، دانش‌آموخته ادبیات کودک در انگلستان است. او در تبلیغ برنامه می‌گوید: «اگر دلتنگ و مشتاق شنیدن «کائت شاو» هستید و یا دوست دارید فرزندان‌تان حس شنیدن «کائت شاو» را نزدیک به آنچه در کودکی شما بوده تجربه کنند، برنامه «کائت شاو» گراشی در تاریخ ۲۸ اسفند را از دست ندهید.»

این برنامه با حمایت انجمن ایکوموس در طرح نوروزی «خونه کدیم ۲» برگزار می‌شود. در بخش اصلی این مسابقه، اولویت قصه‌خوانی با افرادی است که مهارت قصه‌گویی دارند. از این رو افراد برای ثبت نام خود یا فرد دیگری که هنر قصه‌گویی دارد اقدام کنند. انتخاب قصه در این بخش به عهده شرکت‌کنندگان است.

بخش غیر حضوری برنامه به جمع‌آوری فایل‌های صوتی و تصویری از اشخاصی اختصاص دارد که گردآورندگان و گویندگان‌شان امکان شرکت در برنامه «کائت شو» را ندارند، اما مهارت قصه‌گویی دارند. در این حالت، فایل‌ها را برای این برنامه می‌فرستند و از این قصه‌ها با توجه به نظر ارسال‌کننده در شب برنامه پخش یا در برنامه‌های پژوهشی و فرهنگی دیگر استفاده می‌شود.

بخش مسابقه شامل قصه‌خوانی از سه داستان «زیلوکه»، «هفت تا دت پادشاه» و «یکی از قصه‌های ملا به انتخاب خودتان» است. هر فرد می‌تواند یکی از این سه قصه را که مهارت بیشتری در روایت آن دارد، بخواند و فایل ضبط شده را ارسال کند. پنج نفر از شرکت‌کنندگان که قصه را با وفاداری به اصیل‌ترین روایت داستان و گویش گراشی آن اجرا کرده‌اند، انتخاب و با رضایت شخصی ایشان در برنامه‌ی کائت شاو به عنوان قصه‌گو حضور خواهند داشت.

راههای ارتباطی برای فرستادن فایل صوتی و تصویری و ثبت‌نام قصه‌گو:
دفتر هفت برکه واقع در ساختمان جابری، خیابان امام
واتس اپ: ۰۰۴۴۷۸۳۱۲۱۸۸۳۸
تلگرام: telegram.me/gerash
پیگیری اخبار «خونه کدیم ۲»: telegram.me/khonakadim
آدرس ایمیل: gerash@gmail.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code