اخبار میراث فرهنگی گراش
کباب ماستی گراشی
کباب گراشی-عکس از س.کشوری

کباب ماستی گراشی

کباب ماستی گراشی

مواد لازم:

گوشت خورد شده یک کیلو

ماست چکیده نیم کیلو

پیاز خورد شده متوسط چهار عدد

فلفل و نمک به مقدار لازم

طرز تهیه: ابتدا ماست و پیاز و نمک و فلفل را با هم مخلوط کرده و سپس گوشت خورد شده را به آن اضافه کرده و خوب با هم مخلوط می کنیم.

اگر در فصل زمستان بود کباب باید بیرون از یخچال نگهداری شود. اما در فصل تابستان پس از گذشت دو سه ساعت، در یخچال نگهداری شود. و بعد از یک روز آماده سر سیخ زدن است.

در زمان های قدیم وقتی مراسم ازدواجی بود مردان طایفه به کوه می رفتند و آهو یا بز کوهی شکار می کردند و به عنوان هدیه و افتخاری به قوم و خویش خود که مراسم عروسی داشتند می دادند و از این گوشت، کباب درست می کردند و در عروسی استفاده می کردند. اما بعد از مدتی، به دلیل انقراض این حیوانات و ممنوع شدن شکار  آن ها، مردم از گوشت بره استفاده می کردند و پس از مدتی مردم به گوشت گاو روی آوردند.که امروزه هم از گوشت گاو استفاده می شود. به همین دلیل این نوع کباب، کباب سنتی گراش می باشد.

خواص: گوشت قرمز آهن بسیار بالایی دارد. چربی بالای گوشت باعث می شود متخصصان تغذیه افراد را از مصرف بیش از حد این گوشت باز دارند. مصرف گوشت قرمز باید در افرادی که دچار مشکلاتی از قبیل چربی خون هستند محدود شود ولی افراد سالم باید به تناسب از انواع گوشتها استفاده کنند و این یک اشتباه رایج در اذهان عمومی است که گوشت قرمز را کاملا از برنامه ی غذایی خود حذف کرده اند.

 نوشته س.کشوری

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code